БРОВАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ТУРИЗМУ
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [213]
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Немає переводу добрим звичаям народу. Детальніше дивитись тут>>>

                            Немає переводу добрим звичаям народу

                     (У звичаях й традиціях ти душу України пізнай)

 

 Національно-патріотичне виховання належить до пріоритетних напрямів роботи Броварського районного центру туризму. Нині стає зрозумілим, що духовне відродження української нації, її культури вкрай необхідне і воно має базуватись на рідній мові, народних традиціях, на безцінних зразках фольклору. Вивчення історії рідної  Броварщини, популяризація традицій, культурних цінностей, надбаних народом протягом  століть – одне з найголовніших  завдань фольклорно-етнографічних гуртків Броварського районного центру туризму, які працюють на базі шкільних музеїв  18 загальноосвітніх закладів Броварського району. Вони стали центрами народознавства, осередками відродження тих народних традицій і звичаїв, якими жили наші предки. За період різдвяно-новорічних свят гуртківці Центру туризму підготували і провели велику кількість святкових обрядів, які представили у вигляді театральних дійств. Ми, сучасне покоління, повинні зберегти скарби, що дійшли до нас. Найкращий спосіб це зробити – втілити їх у життя, дати нове звучання.   

                                      «Тікай, кутя, з покуття!»

Учасники музею-театру  «Берегиня», що   діє  у    Рожнівському    НВК 6 січня провели інсценізацію різдвяного обряду «Несу кутю на покутю…».  Члени фольклорно-етнографічного гуртка, вбрані у народні строї, відтворили атмосферу підготовки сім’ї  до Святвечора. Це і приготування дванадцяти страв, обряд принесення куті хрещеним батькам та рідним, яскравим епізодом стала традиційна сімейна вечеря з використанням народних повір’їв, звичаїв. Не оминули дійові особи і звичаю колядування, яке проходить на Різдво.

                                      «Вечорниці на Андрія»

 

           З поміж зимових свят чи не найвеселіше це свято Андрія! Вечір напередодні вважався чарівним, а ніч – доленосною.

Саме в цей день за українськими звичаями молодь збиралася в одній хаті на вечорниці та влаштовувала там усілякі цікаві дійства.

Так і цього року напередодні свята Андрія вихованці гуртків «Юні музеєзнавці» та фольклорно-етнографічний «Музей-театр»  Броварського районного центру туризму разом зі своїми  керівниками провели в своїх навчальних  закладах справжні народні дійства – Андріївські вечорниці. Такі вечорниці пройшли в музеях Княжицької ЗОШ І-ІІІст., Тарасівського НВК, Мокрецького НВК, Требухівської ЗОШ І-ІІІст., Світильнянського НВК. Присутні мали змогу поринути у світ давніх традицій святкування Андріївських вечорниць, стали учасниками різноманітних дівочих ворожінь, парубоцьких забав, цікавих ігор.

Святково прибрана українська світлиця, гарячі вареники на столі, вкритий вишитою скатертиною стіл, колоритні українські костюми, рушники, домоткані доріжки, неперевершена гра учнів творили святкову атмосферу. Невід’ємною частиною свята було частування всіх присутніх варениками, млинцями, пиріжками.

Але найбільш очікуваним для всіх дітей є день Святого Миколая, бо Святого Миколая завжди вважали покровителем і заступником дітей. 

Тому,  в день Святого Миколая у гуртках «Юні музеєзнавці» та фольклорно-етнографічні гуртки «Музей-театр» Броварського районного центру туризму провели ряд цікавих заходів:

- акції милосердя «Чужої біди не буває», «Даруймо радість дітям»;

- благодійний ярмарок;

- перегляд відеороликів про Святого Миколая;

- бесіди та години спілкування на теми «До нас іде Миколай», «Святий Миколай»;

- заочні подорожі на тему « У дитинства край іде Миколай»;

- виставки-конкурси малюнків та плакатів на тему: «Подарунок на День Святого Миколая»;

- літературно-музичні вистави, театралізовані свята на теми «Миколай про всіх пам’ятає», «Ходить по землі Святий Миколай», «Ой, хто Миколая любить».

 

Категорія: Мої статті | Додав: brct (08.01.2015)
Переглядів: 546 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Офіційні сайти